انتخاب وب سایت:
  • اخبار و رویدادها
نوع خبر 
 
 
مشارکت پژوهشکده انرژی کاشان در تهیه پیش نویس استاندارد در حوزه ارزیابی صرفه جویی انرژی در اجلاسیه بین المللی ISO/TC257

 

در اجلاسیه بین المللی ISO/TC257 ، شش  گروه کاری ، پیش نویس  استاندارد در حوزه ارزیابی صرفه جویی انرژی را در تهران مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 

 

به گزارش دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی : استاندارد تعاریف و چارچوب روش های قابل کاربرد در محاسبه صرفه جویی انرژی ، روش های عمومی کمی سازی صرفه جویی انرژی حاصل شده و قابل پیش بینی ، روش های عمومی اندازه گیری و صحه گذاری پروژه های صرفه جویی انرژی ، تعیین صرفه جویی های انرژی در سازمان ها ،ارزیابی اقتصادی و مالی پروژه های صرفه جویی انرژی، راهنمای انتخاب ارزیابان صرفه جویی انرژی، راهنمای ارزیابی عملکرد صرفه جویی انرژی در نیروگاه های حرارتی از مباحث مطرح شده در این گروههای کاری بود.

 

علی اباذری ، معاون تدوین و ترویج استاندارد در حاشیه این مراسم با بیان اینکه ، خواسته و هدف ما فعالیت و تعامل موثر کارشناسان ایرانی در حوزه استانداردسازی بین المللی با همکاری و مشارکت سایر کشورهای جهان است گفت : امیدوارم برگزاری چنین نشست هایی منجربه ارتباط بیشتر در این زمینه شود و مسیر را برای ارتقا سطح مشارکت های بین المللی هموار سازد .

 

وی گفت : بر این باور هستیم که در این تعاملات جهانی، چون روش پیشرفت کار بر مبنای پذیرش بین المللی (GLOBAL RELEVANCE) می باشد و متعاقب آن آگاهی در حوزه استانداردسازی با برگزاری نشست ها و برنامه های آموزشی و ترویج استانداردها در سراسر جهان  ارتقا یابد که موجب تضمین هرچه بیشتر ابعاد فنی و علمی استانداردها را فراهم می سازد و کشور ها با اطمینان بیشتری می توانند به اجرا و استقرار استاندارد ها بپردازند .

 

گفتنی است : اجلاسیه گروه کاری کمیته بین المللی TC257 با عنوان ارزیابی صرفه جویی های انرژی با حضور 15 نماینده از کشورهای ژاپن، کره، چین، انگلستان و فرانسه و اعضای این کمیته فنی که از 8 شهریور در تهران آغاز به کار کرد و پس از بررسی شش گروه کاری به کار خود پایان داد.

لازم به ذکر است آقای دکتر محمد نظیفی فرد عضو هیات علمی پژوهشکده انرژی به عنوان کارشناس خبره در تهیه پیشنویس راهنمای ارزیابی عملکرد صرفه جویی انرژی در نیروگاه های حرارتی مشارکت داشتند.


 

يکشنبه 26 مهر 1394  12:38:58

آخرين تاريخ بازديد : يکشنبه 10 ارديبهشت 1396  1:18:35
تعداد بازديد از اين خبر : 679
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
نظر
ورود کد امنیتی :  Audio VersionReload Image